Dušan Seifert: Obávám se, že by záběr s toho místa bez stativu ani udělat nešel, protože pokud bych si s foťákem stoupl tam, kde stál stativ tak by mě návěj zřejmě neudržela, což by pro mě mělo při výšce srázu určitě fatální následky. Taky se jednalo o exponování tří obrázků z expozičním skokem po 1EV jejichž spojení při expozici z ruky, byť sekvenčne, je pak problémové a výsledky často nejsou úplně O.K.
nemám skúsenosti, a preto otázka, či si myslíš, si presvedčený, že záber z ruky by bol tu na PP o poznanie horší ako zo statívu ? pri tých podmienkach čo tam boli
Vítězslav Platoš: No jinak to nešlo, vlevo byla vyšlapaná pěšina ve sněhu, tu jsem tam nechtěl a vpravo byla 20m skalní stěna. Stativ stál na návěji se středovou tyčí vysunutou vodorovně do prostoru a mě se hovno dralo ven, že zahučí do díry. Chtěl jsem vyfotit ten nasvícený sníh na svahu a vyfoukané tvary na hřebeni. Jiná možnost kompozice v podstatě nebyla, vpravo byla jen nezajímavá černá dolina bez světla.
Expozice je jasná, chyběl mi jeden dva snímky s negativním EV. Mohl by jste být konkrétnější co se kompo. týče? Dávám sem obrázky abych se něco přiučil. Děkuji za pochopení a případný doplňující komentář.
Komentáře (9)