Forum:    Strana: z 74  


Novější | Starší


NIKON DIGITAL


Majitel: jerry cmehil jr | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU
[Uložit forum do bookmarku]

Novinky a popis - pripadne kratke hodnoceni Nikon Digital

PROFIL AUTORAPetr Černocký | 09:54:50 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

Digicanony měří nejenom s MF sklama, ale i přes redukci, mže?

No jó, vždyť už jdu... ;)

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 09:54:28 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

...joshua ta cena je podstatne vyssia a funkciovo sa mi to zda o tom istom, ergonomicky je to riesenie d100 asi fakt lepsie... neviem, to bude zase rozhodovanie... co sa tyka rychlosti, zase je pravda, ze nefotim tiez nieco, co vyzaduje rychlost, takze to by mi mohlo byt aj jedno... ako je to z telom d70 a d100? plast, kov?

PROFIL AUTORAPrd. Jiří Růžek | 09:52:43 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

PD: dokonce s nima ani neostri

PROFIL AUTORAPavel Doško | 09:51:24 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

Richard : však píšu "podle jiných" , tedy bez vlastní zkušenosti ... jinak u D70 mě sere hlavně to , že neměří expozici s manuálníma sklama ...

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 09:51:22 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

MS: Mam D100 a jeste nikdy nebyla pomalá. Ale je fakt ze nefotím formule. Kdybych se mel rozhodovat mezi D70 a D100 tak jednoznacne a bez rozmyslu bych koupil zase D100. Má hledaček jak kino (dokonce vetši nez S2Pro), ovládání na těle, a cele je to skvele ergonomické. Tak poctivý fotak je dneska uz jenom D2H, D2X (do ktoreho chci jit)

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 09:50:33 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

...no takze asi d70, tak isto by ma zaujimalo... mam v ponuke F80 a baterry grip, cena cca 16000 sk, k tomu 28 - 80 (ale plus 2500 sk) co vy na to?

PROFIL AUTORAPrd. Jiří Růžek | 09:46:32 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

vcera jsem potreboval fotit rychle, neslo o sekvence, ale jeden zaber za druhym, nebylo moc casu... a ukladani do RAW me i na D70 pekne sralo... jeste pomalejsi bych urcite nechtel

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 09:45:24 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

...michal tusim na www.fotoinfo.sk

...pavel, uz by som do setaku nesiel... uvodom asi len telo, mozno grip a pevnych 50mm...

PROFIL AUTORARobo Pritsky | 09:44:55 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

Marek, nebud trochar a kup si D2X :))

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 09:44:52 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

2PD: Ja mam D100 a ze by to bylo nejake pomale, o tom se neda moc mluvit... Taky zalezi na tom jake karty pouzivas. Pravda, kdyz budes vycvakávat v serii, tak te ty 4 RAWy v bufferu trosku omezuji, ale pokud fotis tak nejak normalne, tak s tim nebyva problem.. Jasne D2H to neni (ten ma tusim buffer na 40 RAWu).

PROFIL AUTORAPavel Doško | 09:44:35 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

navíc D50 je dodávaný s o třídu horším seťákem ...

PROFIL AUTORAMichal Hluchy | 09:44:10 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

MS: kde jsi ho viděl levnější?

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 09:43:35 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

...ako makam len v RAWe, takze toto je podstatna infoska... co sa tyka d50 som ho prave videl lacnejsie ako d70, preto sa pytam... d50 sa mi zda skor ako nejaky lepsi automat!

PROFIL AUTORAPavel Doško | 09:41:41 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

o D50 bych asi vůbec neuvažoval (navíc v současné době je dražší než D70) , D100 je alespoň podle jiných podstatně pomalejší , zejména v ukládání do RAW ...

PROFIL AUTORAMichal Hluchy | 09:41:35 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

takže mám stejný dotaz jako M. Staňa, též se rozhoudju mezi D50 a D70, vzhledem k ceně to ale nakonec bude d70 :)

PROFIL AUTORAJiří Tůma | 09:39:45 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

jasně kup si d50 - okleštěnou d70 za větší prachy,to se vyplatí..

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 09:34:24 19.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

....o Canon som prisiel, mozno prejdem na Nikon a tak "checkujem" nejake fotaky... co vy na d100 a d50? ta cena d100 sa mi zda este pomerne vysoka, vzhladom na funkcnost a pod (v dnesnej dobe), d50 je v pohode (alebo?), alebo zeby nakoniec d70? dik za kazdy nazor... Alebo cakat na nieco nove?

PROFIL AUTORAIgor Šperka (admirall) | 10:27:14 17.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

Tak som skusal Nikonacke NEFy s uzivatelskymi krivkami pretahovat cez Nikon Capture a PS CS2. A tak som sa dostal aj k porovnaniu dalsich moznosti.
1. NC vie pracovat s uzivatelskou krivkou, ktora bola pouzita pri foteni, PS nie. Ale PS dovoluje pri importe NEFu tiez manipulovat s krivkou. Avsak je to zase praca naviac.
2. Praca s doladovanim White balance je jednoduchsie urobena v PS (napriklad pri nastaveni spravneho odtienu pletovky). V PS som to dosiahol jednoduchsie a rychlejsie.
3. Vystup z NC (Ulozenie do JPG) je kvalitnejsi ako z PS. Vzdy som pouzival 12/16bitovu hlbku obrazu a pri ukadani najvyssiu kvalitu JPG (v PS - 11).

PROFIL AUTORADavid Jánek | 23:37:38 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

tady http://www.fotoaparat.cz/article/7196/1 píšou něco takovýho :Uživatelská křivka je na fotky aplikována přímo ve fotoaparátu ve 12 bitovém režimu. Fotky jsou následně konvertovány do 8 bitového JPG formátu a až poté uloženy na paměťovou kartu. Tzn. při používání JPG formátu pro focení, nelze dodatečně v PC dosáhnout stejně kvalitních tonálních úprav jako při použití uživatelské křivky přímo ve fotoaparátu. Výhody však lze spatřit i při focení v 12 bitovém RAW formátu, kdy uživatelská křivka poslouží jako dobrý výchozí bod pro případné další úpravy.

PROFIL AUTORAZdeněk Mazáč | 16:24:48 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

Petr Černocký a Petr Haering : samozřejmě jsem si spletl počet bitů a počet rozlišitelných úrovní , to je tak když se dělá více věcí najednou , asi mám polámaný multitasking :)

PROFIL AUTORADavid Zachoval | 15:48:33 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

... tak to je neco, co vazne neposoudim :)

PROFIL AUTORAPrd. Jiří Růžek | 15:48:11 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

DZ. ja vim, a taky mluvi o tom, ze defaultni krivka nikonu dela pekne placaty fotky a v protisvetle si bez dalsich svetel neprdnes.... :)

PROFIL AUTORADavid Zachoval | 15:45:40 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

prdJR: prijde mi stupidni se hadat o extremech... asi kazdymu je jasny, o jakych filmech mluvim... Lubomir je tu sam zminoval... treba ten Acros

PROFIL AUTORAPrd. Jiří Růžek | 15:42:58 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

DZ: tak nejak, jednou se mi to stalo... a v podminkach, kde bych s fuji nebo kodakem nafotil, jsem shorel na ty tvoji dynamice :)

PROFIL AUTORADavid Zachoval | 15:39:41 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

prdJR: nakupujes filmy u pumpy? :)

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 15:39:41 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

vynikajici clanek na toto tema je v novem Photolife. Moc mi pomohl pri delani nove krivky kterou delam v soucasne dobe. Doporucuji precist. Je to tam krasne popsane - dynamika filmu vs dynamika digitalu a podobne veci...

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 15:37:57 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

David: to ano. Ale taky ji nema nekonecnou...

PROFIL AUTORAPrd. Jiří Růžek | 15:37:31 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

cerna, bila a mezi tim par skoku :)))

PROFIL AUTORAPrd. Jiří Růžek | 15:37:16 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

Davide, jednou v zivote jsem musel koupit nejakej film od Agfy, pac jinej nebyl.... to teda byla dynamika.... :)

PROFIL AUTORAPan Smazaný | 15:32:52 14.07.2005 | : - | POSLAT ZPRÁVU VLOŽIT AUTORA DO BOOKMARKU | [NIKON DIGITAL]

jakub Hájek: nikdo nerikal ze je univerzalni. :-) Jenom ze je mnohem vice Point and Shot. Coz taky je. A zvysuje dynamiku snimku. I filmy nemas univerzalni prece. naopak, defaultni krivka v Nikonu je neco jako univerzalni ale je zprasená. Protoze v jakemkoli svetle dela univerzalne blbé snímky :-))